Dr sci. Dragana Đurić Jočić specijalista psiholog, diplomirala je 1983g. na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, a magistrirala 1997g. s temom: "Empirijska analiza indikatora graničnog poremećaja ličnosti na Rorschach testu” .
Doktorsku tezu: "Konceptualna i empirijska povezanost Rorschach metoda i NEO PI-R upitnika" odbranila je 2001.g. na Filozofskom fakultetu.
Dobila je zvanje naučnog saradnika 2005.g.
Izbor u zvanje docenta – Univerzitet Singidunum 2012. Radila je na Departmanu za psihologiju Fakulteta za medije i komunikacije, od 2012–2019.g. kao predavač na predmetima Psihologija individualnih razlika i Psihologija ličnosti.
Zaposlena je kao klinički psiholog na Klinici za psihijatriju Kliničkog centra Srbije od 1985. Završila je specijalizaciju iz Medicinske psihologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu (1993). Bila je mentor-koordinator i član ispitne komisije na istoj specijalizaciji do 2013.g.
Pohađala je psihoterapijske edukacije iz oblasti TA, Radix i porodične psihoterapije.
Radi više decenija na poslovima procene ličnosti u oblasti selekcije kadrova (selekcija menadžerskog kadra u finansijskim institucijama, studenata akademije i radnika na poslovima javne bezbednosti).
U svom radu objedinjuje poslove praktičara, predavača i istraživača.
Učestvovala je u nizu istraživačkih projekata standardizacije psiholoških instrumenata (NEO PI-R, PAI, TCI, pilot projekat WAIS IV). Urednik izdanja za Srbiju za PAI upitnik. Godinama unazad edukuje psihologe u primeni novih psiholoških instrumenata (Roršah, PAI, NEO PI-R).
Pohađala je niz kurseva za primenu Roršah metoda, od 1999.g. do danas, kod vodećih eksperata u oblasti Roršaha i procene ličnosti: J.Exner, I.Weiner, G.Meyer, P.Erdberg, B.Smith, S.Finn.
Bila je 2005g. urednik časopisa evropskog Roršah udruženja – Rorschachiana, broja posvećenog relaciji Roršah metoda i upitnika. Bila je aktivna kao član evropskih i svetskih Roršah asocijacija. Prezentovala je Roršah radove na svetskim kongresima procene ličnosti, autor je radova objavljenih u inostranim i domaćim časopisima, a posvećenih Roršah metodu.
Autor i koautor pet knjiga iz oblasti psihologije:
Rorschach metod, Obuhvatni sistem interpretacije Johna Exnera (2002),
NEO PI-R upitnik ličnosti (2004);
Petofaktorski model ličnosti (2004)
PAI inventar - primena u različitim kontekstima procene ličnosti (2015)
Crtež ljudske figure kao metod procene ličnosti i psihopatologije (2018)
Dr Daniel Mešković doktor medicine, diplomirani psiholog, master kliničke psihologije, doktorand Odeljenja za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu.
Kao samostalni autor ili koautor, učestvovao je u kreiranju blizu 30 saopštenja na skupovima/konferencijama od javnog značaja, 5 članka u časopisima/monografijama i 6 poglavlja u internacionalnim i nacionalnim monografijama od javnog značaja.
Licencirani je RE&KBT psihoterapeut, a takođe je prošao edukacije iz brojnih drugih modaliteta kao što su: Shema terapija (ST), Terapija prihvatanjem i posvećenošću (ACT), Terapija zasnovane na saosećanju (CFT), Tehnike pune svesnosti (Mindfulnes), Razvoj emocionalne pismenosti zasnovane na punoj svesnosti (SIY), Telesno – psihoterapijski pristup u radu sa traumom, kao i Transakciona analiza (TA).
Obavio je jednogodišnji klinički staž u Dnevnoj bolnici Instituta za mentalno zdravlje na poslovima psihodijagnostike, kao i prošao licenciranu obuku psihodijagnostike korišćenjem MMPI, PAI i Roršaha.
Radio je kao asistent na Departmanu za psihologiju Fakulteta za medije i komunikacije Univerziteta Singidunum na predmetima Neurobiologija, Psihologija ličnosti, Psihologija individualnih razlika i Genetika.
Zaposlen je kao psihotereput u Psihološkom savetovalištu Mozaik, a takođe je angažovan kao eksterni konsultant trener za obuku u primeni psihodijagnostičkih testova PAI I NEO PI-R kod autorizovanog uvoznika ovih testova za teritoriju Srbije Sinapsa Edicije d.o.o
Pored psihoterapije, posebno polje akademskog interesovanja mu je pristup psihologije individualnih razlika i neurobiologije u izučavanju kliničkih fenomena, naročito graničnog poremećaja ličnosti.